Kandidáti

image
image
Nestraník

Šolc Jiří

Narodil jsem se v Liberci, kde žiji celý život a chtěl bych zde i umřít. Nikdy mi nebylo lhostejné, co se kolem mne děje a věřím, že nic není neovlivnitelné a ztracené. Moje největší štěstí je moje velká rodina a na koníčky mi moc času nezbývá. Vždy jsem se snažil dobře vycházet s lidmi a přemýšlet skutečně v souvislostech. Dívat se dozadu a přemýšlet jak to asi naši pradědové chtěli, zvažovat co je nejlepší pro město teď a v jakém stavu by to měly mít naše děti za dalších třicet let.

Praxe a vize
Po Střední průmyslové škole stavební, jsem absolventem Metropolitní university Praha, oboru veřejné správy. Komunální politice se věnuji od roku 2006 dodnes. Prvně v období 2006-2010 coby opoziční zastupitel a předseda kontrolního výboru Zastupitelstva, poté po volbách 2010-2014 jako uvolněný člen Rady města s náročnou gescí správy městské ekonomiky, informatiky a systémové integrace celé městské skupiny. Následně opět 2014-2018 coby opoziční zastupitel a předseda finančního výboru až dodnes, kdy od roku 2018 jsem opět člen vedení našeho města s gescí technické správy a informačních technologií.

Ve veřejném životě si pevně stojím za názorem, že místní tj. městská či krajská samospráva je od slov „sami si to spravovat“ ku prospěchu a s odpovědností v místě či kraji. Myslím, že je lepší spojovat a tvořit, než rozdělovat a bořit. Proto jsem rád, že se mohu podílet na projektu Společně pro Liberecký kraj, který v sobě nese stejný étos jako moje dosavadní práce a věřím, že se nám podaří prosadit ještě mnoho věci ku prospěchu.

SPOLEČNĚ PRO LIBERECKÝ KRAJ

Kandidáti

image

Ing. Klápště Jiří

TOP 09
image

Ing. Matek Štěpán

KDU-ČSL
image

Mgr. Šolc Jiří

nestraník
image

Ing. Šimůnek Josef

KDU-ČSL
image

Václav Miloslav

TOP 09
image

Procházková Lenka

KDU-ČSL
image

Mgr. Vondráček Jiří

TOP 09
image

MUDr. Šebestová Daniela

nestraník
image

Veber Tomáš

KDU-ČSL
image

Mgr. Šmejda Libor, MBA

nestraník
Aktuálně

SPOLEČNĚ
PRO LIBERECKÝ KRAJ

image

Společně pro Liberecký kraj

Naším společným cílem není nic menšího, než aby byl náš kraj vzorem fungující spolupráce, politické kultury a hlavně - dobrým místem pro život!

Více
image

25 let čekání na obchvat České Lípy

Česká Lípa je jedním z posledních větších měst, ve kterých prochází doprava přímo středem města. Trpíme tím my - obyvatelé města i životní prostředí, při sebemenším problému doprava v celém městě kolabuje.

Více
image

Opravdu se žije v našem kraji nadprůměrně?

Kvalita života je subjektivní pojem, ale naše výsledky v rámci celorepublikového výzkumu Obce v datech a Deloitte jsou vážně nelichotivé - jediný Turnov je na 11. místě, ostatní větší města se motají na konci první stovky!

Více
image

Zubní pohotovost v Libereckém kraji

Každý z nás někdy potřeboval akutní lékařské ošetření. Některé z nás přepadla bolest zubů o víkendu nebo v noci a řešili jsme kdo a kde nám vlastně může pomoci. Proč to často nejde v liberecké nemocnici?

Více
image

Kdo pomůže kultuře v Liberci?

Téma financování pilířů liberecké kultury je dlouhodobě aktuální a diskutované téma. Divadlo FX.Šaldy, ZOO nebo třeba Botanická zahrada svým významem překračují nejen město, ale celý region a jsou pro náš kraj unikátní.

Více
image

Co se suchem - Liberecký kraj na rozcestí

Dlouhotrvající sucha devastují naši krajinu a zásobu podzemních vod. Od roku 2014 se prohlubuje deficit srážek, rok 2018 byl druhým nejsušším rokem od roku 1961 a je zřejmé, že ani letos se nedočkáme zlepšení situace. Mizivé zásoby sněhu a chybějící srážk

Více
Podporují nás
image

Mgr. et Mgr. Libor Šmejda, MBA