Kandidáti

image
image
Nestraník

Šolc Jiří

Narodil jsem se v Liberci, kde žiji celý život a chtěl bych zde i umřít. Nikdy mi nebylo lhostejné, co se kolem mne děje a věřím, že nic není neovlivnitelné a ztracené. Moje největší štěstí je moje velká rodina a na koníčky mi moc času nezbývá. Vždy jsem se snažil dobře vycházet s lidmi a přemýšlet skutečně v souvislostech. Dívat se dozadu a přemýšlet jak to asi naši pradědové chtěli, zvažovat co je nejlepší pro město teď a v jakém stavu by to měly mít naše děti za dalších třicet let.

Praxe a vize
Po Střední průmyslové škole stavební, jsem absolventem Metropolitní university Praha, oboru veřejné správy. Komunální politice se věnuji od roku 2006 dodnes. Prvně v období 2006-2010 coby opoziční zastupitel a předseda kontrolního výboru Zastupitelstva, poté po volbách 2010-2014 jako uvolněný člen Rady města s náročnou gescí správy městské ekonomiky, informatiky a systémové integrace celé městské skupiny. Následně opět 2014-2018 coby opoziční zastupitel a předseda finančního výboru až dodnes, kdy od roku 2018 jsem opět člen vedení našeho města s gescí technické správy a informačních technologií.

Ve veřejném životě si pevně stojím za názorem, že místní tj. městská či krajská samospráva je od slov „sami si to spravovat“ ku prospěchu a s odpovědností v místě či kraji. Myslím, že je lepší spojovat a tvořit, než rozdělovat a bořit. Proto jsem rád, že se mohu podílet na projektu Společně pro Liberecký kraj, který v sobě nese stejný étos jako moje dosavadní práce a věřím, že se nám podaří prosadit ještě mnoho věci ku prospěchu.

SPOLEČNĚ PRO LIBERECKÝ KRAJ

Kandidáti

image

Ing. Klápště Jiří

TOP 09
image

Ing. Matek Štěpán

KDU-ČSL
image

Mgr. Šolc Jiří

nestraník
image

Ing. Šimůnek Josef

KDU-ČSL
image

Václav Miloslav

TOP 09
image

Procházková Lenka

KDU-ČSL
image

Mgr. Vondráček Jiří

TOP 09
image

MDDr. Šebestová Daniela

nestraník
image

Veber Tomáš

KDU-ČSL
image

Mgr. Šmejda Libor, MBA

nestraník
Aktuálně

SPOLEČNĚ
PRO LIBERECKÝ KRAJ

image

Společně pro Liberecký kraj

Naším společným cílem není nic menšího, než aby byl náš kraj vzorem fungující spolupráce, politické kultury a hlavně - dobrým místem pro život!

Více
image

Mokré sucho - problém v Libereckém kraji?

O adaptaci na změnu klimatu již bylo napsáno mnoho. Co můžeme udělat konkrétně, hned, bez patosu a prázdných slibů?

Více
image

Premiér bojuje za sebe a proti všem. I proti nám, voličům!

Premiérovi Andreji Babišovi už došli obětní beránci. Jinak si nedovedu vysvětlit jeho poslední výpad směrem ke krajským samosprávám, že za výrazný nárůst počtu nakažených COVID-19 mohou právě kraje.

Více
image

Místní práci místním firmám

Rozpočet Libereckého kraje je cca 3,6 miliardy korun. Tyto peníze mohou zůstat u firem v našem kraji, pokud budou mít naši živnostníci a podnikatelé možnost zapojit se do veřejných zakázek.

Více
image

Proč má smysl volit v krajských volbách?

O výsledku krajských voleb nerozhodují statisíce voličů. Ve skutečnosti se jedná o tisíce, maximálně desetitisíce voličů, kteří reálně rozhodnou o podobě příštích krajských koalic. Nechci, aby o mě rozhodovali jiní, chci volit za sebe.

Více
image

Zvládáme integraci cizinců v Libereckém kraji?

Ke koncentraci cizinců dochází v průmyslových centrech - v Libereckém kraji, kde pracuje asi 25 tisíc cizinců, je místem největší koncentrace Česká Lípa.

Více
Podporují nás
image

Mgr. et Mgr. Libor Šmejda, MBA