Kandidáti

image
image
KDU-ČSL

Matek Štěpán

Narodil jsem se v roce1987 v Děčíně, ale prakticky celý svůj život žiji v Jablonci nad Nisou. Vystudoval jsem Podnikovou ekonomiku a management na Technické univerzitě v Liberci a v roce 2014 jsem získal inženýrský titul. Ještě v době studií na vysoké škole jsem aktivně působil v oblasti sportu nejprve jako trenér mládeže v plavání a později jsem díky úspěchům svých svěřenců měl možnost působit jako trenér v realizačním týmu České juniorské a seniorské reprezentace a účastnit se v národních barvách vrcholných Evropský i světových soutěží.

Praxe a vize
V roce 2016 jsem se rozhodl udělat životní změnu a pracovat v soukromém sektoru a využít dosavadních zkušeností a mého vzdělání. Začal jsem pracovat ve známé jablonecké firmě Jablotron Alarms na pozici manažera zahraničního obchodu, kde jsem měl na starosti distribuci produktů hlavně do části střední a jihovýchodní Evropy. Za tuto zkušenost budu vždy vděčný.

Ke konci roku 2018 přišel další zlom, kdy jsem v rámci uskupení Společně pro Jablonec (koalice KDU-ČSL a nezávislí) uspěl v komunálních volbách a od listopadu 2018 jsem začal pracovat jako náměstek primátora Jablonce nad Nisou pro ekonomiku a správu majetku. Politickou funkci jsem vždy bral jako službu občanům, nikoli jako pohodlnou trafiku s jistým příjmem. Bohužel koaliční partner ANO měl k tomuto opačný postoj a morální zásady šly stranou. Silně jsem se vymezil proti vyvádění veřejných peněz z městského rozpočtu bývalým primátorem pro jeho firmu. To vedlo v srpnu 2019 k rozpadu koalice a konci uvolněné funkce. Za tuto zkušenost budu vždy opět vděčný, protože mi to pomohlo prozřít s kým mám v politice čest a že morální zásady a odpovědnost vůči voličům je bohužel pro mnoho lidí v politice cizí. Nyní působím jako zastupitel statutárního města Jablonec nad Nisou.

SPOLEČNĚ PRO LIBERECKÝ KRAJ

Kandidáti

image

Ing. Klápště Jiří

TOP 09
image

Ing. Matek Štěpán

KDU-ČSL
image

Mgr. Šolc Jiří

nestraník
image

Ing. Šimůnek Josef

KDU-ČSL
image

Václav Miloslav

TOP 09
image

Procházková Lenka

KDU-ČSL
image

Mgr. Vondráček Jiří

TOP 09
image

MUDr. Šebestová Daniela

nestraník
image

Veber Tomáš

KDU-ČSL
image

Mgr. Šmejda Libor, MBA

nestraník
Aktuálně

SPOLEČNĚ
PRO LIBERECKÝ KRAJ

image

Společně pro Liberecký kraj

Naším společným cílem není nic menšího, než aby byl náš kraj vzorem fungující spolupráce, politické kultury a hlavně - dobrým místem pro život!

Více
image

25 let čekání na obchvat České Lípy

Česká Lípa je jedním z posledních větších měst, ve kterých prochází doprava přímo středem města. Trpíme tím my - obyvatelé města i životní prostředí, při sebemenším problému doprava v celém městě kolabuje.

Více
image

Opravdu se žije v našem kraji nadprůměrně?

Kvalita života je subjektivní pojem, ale naše výsledky v rámci celorepublikového výzkumu Obce v datech a Deloitte jsou vážně nelichotivé - jediný Turnov je na 11. místě, ostatní větší města se motají na konci první stovky!

Více
image

Zubní pohotovost v Libereckém kraji

Každý z nás někdy potřeboval akutní lékařské ošetření. Některé z nás přepadla bolest zubů o víkendu nebo v noci a řešili jsme kdo a kde nám vlastně může pomoci. Proč to často nejde v liberecké nemocnici?

Více
image

Kdo pomůže kultuře v Liberci?

Téma financování pilířů liberecké kultury je dlouhodobě aktuální a diskutované téma. Divadlo FX.Šaldy, ZOO nebo třeba Botanická zahrada svým významem překračují nejen město, ale celý region a jsou pro náš kraj unikátní.

Více
image

Co se suchem - Liberecký kraj na rozcestí

Dlouhotrvající sucha devastují naši krajinu a zásobu podzemních vod. Od roku 2014 se prohlubuje deficit srážek, rok 2018 byl druhým nejsušším rokem od roku 1961 a je zřejmé, že ani letos se nedočkáme zlepšení situace. Mizivé zásoby sněhu a chybějící srážk

Více
Podporují nás
image

Mgr. et Mgr. Libor Šmejda, MBA