Aktuálně

image

Proč volím Topku a Společně?

Inu proto, že jejímu programu a jejím politikům věřím. Vážím si otců zakladatelů. Bratr kníže (též se hlásí ke skautům, jako já) je moudrý muž a má to, čemu se říká kinderstube. Výchovu, vystupování. Ano dokáže říci, že do politiky v nemladém věku vstoupil, neb přibývá lidí, kterým chce nakopat prdel. Ale i toto expresivní vyjádření dokáže říci s noblesou, bez zbytečné vulgárnosti tak vlastní mnohým našim politikům.

Ba i Miroslava Kalouska si vážím. Zajisté, je to pragmatik, občas si možná dá o panáka víc. Leč jeden z největších politiků minulého století, sir Winston Churchill byl ještě pragmatičtější a bez lahvinky whisky den nedal. Kalousek možná učinil chybná rozhodnutí, jako lékař po více než čtyřiceti letech praxe však vím, že neomylný je možná Bůh. (I když si vzpomeňme na lament Járy Cimrmanna, kterým hodnotil zuby, jako nepodarek Stvořitele.) Jenže je nutno rozlišit mezi chybou a záměrným svinstvem. A ještě, řada z toho, co je mu vyčítáno, on zavedl na dobu přechodnou. Avšak jeho následovníci z jiných stran s radostným křikem :Za to může Kalúsek, z nich učinili opatření trvalá.

Chci věřit, že současné vedení, s jednou z nemnoha dam politiky v čele, povede TOP 09 zpět k dvojciferným volebním výsledkům. Řadu regionálních politiků TOPky znám osobně a vážím si jich. Mám i radost, že jednoho z nich jsem měl možnost trochu formovat ve svém skautském oddílu. Považuji je za rovné lidi, kterým lze věřit, že v politice vidí službu voličům, ne cestu k vlastnímu obohacení.

V neposlední řadě volím a budu TOPku volit, protože mám rád svou zemi a bojím se o osud naší křehké demokracie. Demokracie neznamená, že teď se budu mít dobře a můžu si dělat, co chci, nikdo mi nesmí klást překážky, mantinely. Mnoho lidí, kteří se považují za chudé, chudí nejsou. Jen nejsou tak bohatí, jak by si přáli. A když se přidá přebujelá administrativa, která klade občanům skutečné či zdánlivé překážky, nelze se divit, že obyčejní lidé skočí nevěří klasickým stranám.

Chyba předchozích garnitur byla v tom, že nikdo řekl lidem, že již neplatí „nestarej se a budeš se mít dobře“, které platilo za komunistů i během Protektorátu, tedy padesát let. Platí, že chci-li se mít dobře, musím vzít odpovědnost za život svůj, své rodiny, své obce, své země do svých rukou. Pokud si naberu nesmyslné půjčky nebo nezaplatím pokutu, nesmím se divit, že může přijít exekuce. Jakkoli nepopírám nemravnost exekučního byznysu. Tací lidé jsou zmateni a snadno skočí na lep populistů, komunistů či Tomiových nácků. To jsou tak zjevní extrémisté, že se dřív či později odkecají sami. Bojím se Anofertu. Přečte-li si člověk Snyderovu Tyranii a Babišovo O čem sním...musí se bát obratného směřování k fašistické diktatuře. O to nebezpečnějšího, že má k dispozici neomezené finanční zdroje, proto i média a profesionálně zdatné marketingové odborníky. To je doplněno státními úředníky, kteří ochotně ohýbají zákony této země ku prospěchu svého bezskrupulosního guru.

Hrozí mne, jak snadno lze před voliči omluvit omezení demokratických principů hláškami o snižování byrokracie. Tomu zlu se musíme postavit, jinak nebudeme mít právo si stěžovat. Vzpomeňme, jak dopadly německé demokratické volby v rode 1933. V skautské terminologii jsem vedl smečku vlčat, tudíž jsem byl Akéla. A proto, jako Kiplingův vůdce smečky na poradní skále, pravím před nadcházejícími volbami: Hleďte dobře, ó vlci.

MUDr. Ivan Brabec, skautský vůdce a fotograf


Sdílet na facebooku
SPOLEČNĚ PRO LIBERECKÝ KRAJ

Kandidáti

image

Ing. Klápště Jiří

TOP 09
image

Ing. Matek Štěpán

KDU-ČSL
image

Mgr. Šolc Jiří

nestraník
image

Ing. Šimůnek Josef

KDU-ČSL
image

Václav Miloslav

TOP 09
image

Procházková Lenka

KDU-ČSL
image

Mgr. Vondráček Jiří

TOP 09
image

MUDr. Šebestová Daniela

nestraník
image

Veber Tomáš

KDU-ČSL
image

Mgr. Šmejda Libor, MBA

nestraník
Aktuálně

SPOLEČNĚ
PRO LIBERECKÝ KRAJ

image

Společně pro Liberecký kraj

Naším společným cílem není nic menšího, než aby byl náš kraj vzorem fungující spolupráce, politické kultury a hlavně - dobrým místem pro život!

Více
image

25 let čekání na obchvat České Lípy

Česká Lípa je jedním z posledních větších měst, ve kterých prochází doprava přímo středem města. Trpíme tím my - obyvatelé města i životní prostředí, při sebemenším problému doprava v celém městě kolabuje.

Více
image

Opravdu se žije v našem kraji nadprůměrně?

Kvalita života je subjektivní pojem, ale naše výsledky v rámci celorepublikového výzkumu Obce v datech a Deloitte jsou vážně nelichotivé - jediný Turnov je na 11. místě, ostatní větší města se motají na konci první stovky!

Více
image

Zubní pohotovost v Libereckém kraji

Každý z nás někdy potřeboval akutní lékařské ošetření. Některé z nás přepadla bolest zubů o víkendu nebo v noci a řešili jsme kdo a kde nám vlastně může pomoci. Proč to často nejde v liberecké nemocnici?

Více
image

Kdo pomůže kultuře v Liberci?

Téma financování pilířů liberecké kultury je dlouhodobě aktuální a diskutované téma. Divadlo FX.Šaldy, ZOO nebo třeba Botanická zahrada svým významem překračují nejen město, ale celý region a jsou pro náš kraj unikátní.

Více
image

Co se suchem - Liberecký kraj na rozcestí

Dlouhotrvající sucha devastují naši krajinu a zásobu podzemních vod. Od roku 2014 se prohlubuje deficit srážek, rok 2018 byl druhým nejsušším rokem od roku 1961 a je zřejmé, že ani letos se nedočkáme zlepšení situace. Mizivé zásoby sněhu a chybějící srážk

Více
Podporují nás
image

Mgr. et Mgr. Libor Šmejda, MBA