Aktuálně

  • aktuality
  • Nezávislé zpravodajství dostalo pořádnou ránu!
image

Nezávislé zpravodajství dostalo pořádnou ránu

Vůle a fungování veřejnoprávní České televize je pod největším tlakem za dlouhá léta. Poslanci ANO, KSČM, SPD a Trikolóry si ruku v ruce dosadili nové členy mediální rady a získali tak většinu při jejím hlasování. Je to další prohra svobodných lidí v tomto státě, a velká výhra pro současné vládnoucí hnutí, které tímto pokračuje v upevnění autoritativního stylu, kterým jim je tak vlastní. Idea „pravdy a lásky“ je na hony vzdálená od jejich potřeb a snů. Tedy vládnutí bez otázek, kontroly a ideálně opozice.

Proces Orbanizace našeho státu nyní můžeme sledovat v přímém přenosu. Hrozí zde riziko, že místo nezávislé televize, zde vznikne subjekt, který bude pouze tlumočit vládní názory bez kritického myšlení. To je cesta, která je pro demokratický stát naprosto zhoubná. Obzvláště v zemích s komunistickou minulostí a oligarchou v roli premiéra. Je opět nutná občanská aktivita a vnější tlak na tuto vládu, ale také musí být mnohem větší snaha demokratických stran, aby spojili své síly a postavili se současnému trendu ve společném bloku.

Tento rok nás čekají krajské a senátní volby, příští rok pak volby sněmovní. Zdá se být smutnou tradicí, že každá generace musí bojovat o svou svobodu. Nyní je tento krok na nás a nesmíme v něm selhat. Následky, v případě že neuspějeme, známe dobře z naší vlastní historie. Pojďme společně budovat hodnoty, o které v posledních letech přicházíme a ukončeme smutné období našich politických dějin. 

Martin Chroust, TOP 09


Sdílet na facebooku
SPOLEČNĚ PRO LIBERECKÝ KRAJ

Kandidáti

image

Ing. Klápště Jiří

TOP 09
image

Ing. Matek Štěpán

KDU-ČSL
image

Mgr. Šolc Jiří

nestraník
image

Ing. Šimůnek Josef

KDU-ČSL
image

Václav Miloslav

TOP 09
image

Procházková Lenka

KDU-ČSL
image

Mgr. Vondráček Jiří

TOP 09
image

MUDr. Šebestová Daniela

nestraník
image

Veber Tomáš

KDU-ČSL
image

Mgr. Šmejda Libor, MBA

nestraník
Aktuálně

SPOLEČNĚ
PRO LIBERECKÝ KRAJ

image

Společně pro Liberecký kraj

Naším společným cílem není nic menšího, než aby byl náš kraj vzorem fungující spolupráce, politické kultury a hlavně - dobrým místem pro život!

Více
image

25 let čekání na obchvat České Lípy

Česká Lípa je jedním z posledních větších měst, ve kterých prochází doprava přímo středem města. Trpíme tím my - obyvatelé města i životní prostředí, při sebemenším problému doprava v celém městě kolabuje.

Více
image

Opravdu se žije v našem kraji nadprůměrně?

Kvalita života je subjektivní pojem, ale naše výsledky v rámci celorepublikového výzkumu Obce v datech a Deloitte jsou vážně nelichotivé - jediný Turnov je na 11. místě, ostatní větší města se motají na konci první stovky!

Více
image

Zubní pohotovost v Libereckém kraji

Každý z nás někdy potřeboval akutní lékařské ošetření. Některé z nás přepadla bolest zubů o víkendu nebo v noci a řešili jsme kdo a kde nám vlastně může pomoci. Proč to často nejde v liberecké nemocnici?

Více
image

Kdo pomůže kultuře v Liberci?

Téma financování pilířů liberecké kultury je dlouhodobě aktuální a diskutované téma. Divadlo FX.Šaldy, ZOO nebo třeba Botanická zahrada svým významem překračují nejen město, ale celý region a jsou pro náš kraj unikátní.

Více
image

Co se suchem - Liberecký kraj na rozcestí

Dlouhotrvající sucha devastují naši krajinu a zásobu podzemních vod. Od roku 2014 se prohlubuje deficit srážek, rok 2018 byl druhým nejsušším rokem od roku 1961 a je zřejmé, že ani letos se nedočkáme zlepšení situace. Mizivé zásoby sněhu a chybějící srážk

Více
Podporují nás
image

Mgr. et Mgr. Libor Šmejda, MBA