Aktuálně

  • aktuality
  • Musíme věřit ve vítězství, aby vítězství uvěřilo v nás
image

"Musíme věřit ve vítězství, aby vítězství uvěřilo v nás


Tuto větu jsem již v některém ze svých předchozích článků použila a autorovi za jeho hlubokou myšlenku děkuji - ona věta vystihuje současnost téměř dokonale.

Jak vnímáte mou nedokonalou malůvku?

Ještě donedávna by mi hlavně děti řekly, že jde o planetku s mnoha Shrekovýma ušima. Dnes už i  malé dítě pozná, že je to molekula koronaviru - vídáme ji všude. A proč o ní mluvím i já? Nedávno jeden přítel řekl, že si příroda jen dělá pořádek, že možná provádí „selekci“. „No to snad nemyslíš vážně???“ byla má bezprostřední reakce. A když o tom přemýšlím nyní, nezměnila bych na své odpovědi a současně otázce vůbec nic. Věřím, že příroda podléhá vyššímu božímu řádu. Věřím, že nás Bůh má rád a nechce lidstvu ubližovat a škodit.

Co pro nás jako pro křesťanskou společnost znamená koronavirus? Papež František říká, že „v této mimořádné době nastal čas tříbení charakterů a odhalování skrytého.“


Nabývají na aktuálnosti tři základní pravdy:

  • Nikdy není pozdě začít opravovat to, co je rozbité
  • Nikdo není zbytečný
  • Každý z nás může konat dobro, kterému věří

Žijeme ve víře a víme důležitou věc: Důvěřovat je víc než rozumět. Můžeme důvěřovat Bohu, že bez jeho vědomí nám nespadne ani vlas z hlavy, ale nemusíme umět vysvětlit, co přesně se děje a proč. „Všichni jsme v nynějším tažení proti koronaviru na jedné lodi“, prohlásil dále papež František a  pokračoval „Bouře obnažila naši zranitelnost a odhalila falešné a zbytečné jistoty, na  kterých jsme stavěli naše plány, projekty, zvyklosti a priority a ukázala na to, jak jsme zanedbávali a vzdávali věci, které naše životy a naši společnost vyživují, udržují a posilují.“


„A proto je má úvodní věta mementem. Začněme věřit, začněme uvažovat o sobě v konfrontaci se světem s ostatními lidmi, zamysleme se sami nad sebou a hlavně věřme! Věřme ve vítězství nad zlem a vítězství začne věřit v nás!"

Lenka Procházková, KDU-ČSL

Sdílet na facebooku
SPOLEČNĚ PRO LIBERECKÝ KRAJ

Kandidáti

image

Ing. Klápště Jiří

TOP 09
image

Ing. Matek Štěpán

KDU-ČSL
image

Mgr. Šolc Jiří

nestraník
image

Ing. Šimůnek Josef

KDU-ČSL
image

Václav Miloslav

TOP 09
image

Procházková Lenka

KDU-ČSL
image

Mgr. Vondráček Jiří

TOP 09
image

MUDr. Šebestová Daniela

nestraník
image

Veber Tomáš

KDU-ČSL
image

Mgr. Šmejda Libor, MBA

nestraník
Aktuálně

SPOLEČNĚ
PRO LIBERECKÝ KRAJ

image

Společně pro Liberecký kraj

Naším společným cílem není nic menšího, než aby byl náš kraj vzorem fungující spolupráce, politické kultury a hlavně - dobrým místem pro život!

Více
image

25 let čekání na obchvat České Lípy

Česká Lípa je jedním z posledních větších měst, ve kterých prochází doprava přímo středem města. Trpíme tím my - obyvatelé města i životní prostředí, při sebemenším problému doprava v celém městě kolabuje.

Více
image

Opravdu se žije v našem kraji nadprůměrně?

Kvalita života je subjektivní pojem, ale naše výsledky v rámci celorepublikového výzkumu Obce v datech a Deloitte jsou vážně nelichotivé - jediný Turnov je na 11. místě, ostatní větší města se motají na konci první stovky!

Více
image

Zubní pohotovost v Libereckém kraji

Každý z nás někdy potřeboval akutní lékařské ošetření. Některé z nás přepadla bolest zubů o víkendu nebo v noci a řešili jsme kdo a kde nám vlastně může pomoci. Proč to často nejde v liberecké nemocnici?

Více
image

Kdo pomůže kultuře v Liberci?

Téma financování pilířů liberecké kultury je dlouhodobě aktuální a diskutované téma. Divadlo FX.Šaldy, ZOO nebo třeba Botanická zahrada svým významem překračují nejen město, ale celý region a jsou pro náš kraj unikátní.

Více
image

Co se suchem - Liberecký kraj na rozcestí

Dlouhotrvající sucha devastují naši krajinu a zásobu podzemních vod. Od roku 2014 se prohlubuje deficit srážek, rok 2018 byl druhým nejsušším rokem od roku 1961 a je zřejmé, že ani letos se nedočkáme zlepšení situace. Mizivé zásoby sněhu a chybějící srážk

Více
Podporují nás
image

Mgr. et Mgr. Libor Šmejda, MBA