Aktuálně

image

Proč volím Topku a Společně?

Inu proto, že jejímu programu a jejím politikům věřím. Vážím si otců zakladatelů. Bratr kníže (též se hlásí ke skautům, jako já) je moudrý muž a má to, čemu se říká kinderstube. Výchovu, vystupování. Ano dokáže říci, že do politiky v nemladém věku vstoupil, neb přibývá lidí, kterým chce nakopat prdel. Ale i toto expresivní vyjádření dokáže říci s noblesou, bez zbytečné vulgárnosti tak vlastní mnohým našim politikům.

Ba i Miroslava Kalouska si vážím. Zajisté, je to pragmatik, občas si možná dá o panáka víc. Leč jeden z největších politiků minulého století, sir Winston Churchill byl ještě pragmatičtější a bez lahvinky whisky den nedal. Kalousek možná učinil chybná rozhodnutí, jako lékař po více než čtyřiceti letech praxe však vím, že neomylný je možná Bůh. (I když si vzpomeňme na lament Járy Cimrmanna, kterým hodnotil zuby, jako nepodarek Stvořitele.) Jenže je nutno rozlišit mezi chybou a záměrným svinstvem. A ještě, řada z toho, co je mu vyčítáno, on zavedl na dobu přechodnou. Avšak jeho následovníci z jiných stran s radostným křikem :Za to může Kalúsek, z nich učinili opatření trvalá.

Chci věřit, že současné vedení, s jednou z nemnoha dam politiky v čele, povede TOP 09 zpět k dvojciferným volebním výsledkům. Řadu regionálních politiků TOPky znám osobně a vážím si jich. Mám i radost, že jednoho z nich jsem měl možnost trochu formovat ve svém skautském oddílu. Považuji je za rovné lidi, kterým lze věřit, že v politice vidí službu voličům, ne cestu k vlastnímu obohacení.

V neposlední řadě volím a budu TOPku volit, protože mám rád svou zemi a bojím se o osud naší křehké demokracie. Demokracie neznamená, že teď se budu mít dobře a můžu si dělat, co chci, nikdo mi nesmí klást překážky, mantinely. Mnoho lidí, kteří se považují za chudé, chudí nejsou. Jen nejsou tak bohatí, jak by si přáli. A když se přidá přebujelá administrativa, která klade občanům skutečné či zdánlivé překážky, nelze se divit, že obyčejní lidé skočí nevěří klasickým stranám.

Chyba předchozích garnitur byla v tom, že nikdo řekl lidem, že již neplatí „nestarej se a budeš se mít dobře“, které platilo za komunistů i během Protektorátu, tedy padesát let. Platí, že chci-li se mít dobře, musím vzít odpovědnost za život svůj, své rodiny, své obce, své země do svých rukou. Pokud si naberu nesmyslné půjčky nebo nezaplatím pokutu, nesmím se divit, že může přijít exekuce. Jakkoli nepopírám nemravnost exekučního byznysu. Tací lidé jsou zmateni a snadno skočí na lep populistů, komunistů či Tomiových nácků. To jsou tak zjevní extrémisté, že se dřív či později odkecají sami. Bojím se Anofertu. Přečte-li si člověk Snyderovu Tyranii a Babišovo O čem sním...musí se bát obratného směřování k fašistické diktatuře. O to nebezpečnějšího, že má k dispozici neomezené finanční zdroje, proto i média a profesionálně zdatné marketingové odborníky. To je doplněno státními úředníky, kteří ochotně ohýbají zákony této země ku prospěchu svého bezskrupulosního guru.

Hrozí mne, jak snadno lze před voliči omluvit omezení demokratických principů hláškami o snižování byrokracie. Tomu zlu se musíme postavit, jinak nebudeme mít právo si stěžovat. Vzpomeňme, jak dopadly německé demokratické volby v rode 1933. V skautské terminologii jsem vedl smečku vlčat, tudíž jsem byl Akéla. A proto, jako Kiplingův vůdce smečky na poradní skále, pravím před nadcházejícími volbami: Hleďte dobře, ó vlci.

MUDr. Ivan Brabec, skautský vůdce a fotograf


Sdílet na facebooku
SPOLEČNĚ PRO LIBERECKÝ KRAJ

Kandidáti

image

Ing. Klápště Jiří

TOP 09
image

Ing. Matek Štěpán

KDU-ČSL
image

Mgr. Šolc Jiří

nestraník
image

Ing. Šimůnek Josef

KDU-ČSL
image

Václav Miloslav

TOP 09
image

Procházková Lenka

KDU-ČSL
image

Mgr. Vondráček Jiří

TOP 09
image

MDDr. Šebestová Daniela

nestraník
image

Veber Tomáš

KDU-ČSL
image

Mgr. Šmejda Libor, MBA

nestraník
Aktuálně

SPOLEČNĚ
PRO LIBERECKÝ KRAJ

image

Společně pro Liberecký kraj

Naším společným cílem není nic menšího, než aby byl náš kraj vzorem fungující spolupráce, politické kultury a hlavně - dobrým místem pro život!

Více
image

Mokré sucho - problém v Libereckém kraji?

O adaptaci na změnu klimatu již bylo napsáno mnoho. Co můžeme udělat konkrétně, hned, bez patosu a prázdných slibů?

Více
image

Premiér bojuje za sebe a proti všem. I proti nám, voličům!

Premiérovi Andreji Babišovi už došli obětní beránci. Jinak si nedovedu vysvětlit jeho poslední výpad směrem ke krajským samosprávám, že za výrazný nárůst počtu nakažených COVID-19 mohou právě kraje.

Více
image

Místní práci místním firmám

Rozpočet Libereckého kraje je cca 3,6 miliardy korun. Tyto peníze mohou zůstat u firem v našem kraji, pokud budou mít naši živnostníci a podnikatelé možnost zapojit se do veřejných zakázek.

Více
image

Proč má smysl volit v krajských volbách?

O výsledku krajských voleb nerozhodují statisíce voličů. Ve skutečnosti se jedná o tisíce, maximálně desetitisíce voličů, kteří reálně rozhodnou o podobě příštích krajských koalic. Nechci, aby o mě rozhodovali jiní, chci volit za sebe.

Více
image

Zvládáme integraci cizinců v Libereckém kraji?

Ke koncentraci cizinců dochází v průmyslových centrech - v Libereckém kraji, kde pracuje asi 25 tisíc cizinců, je místem největší koncentrace Česká Lípa.

Více
Podporují nás
image

Mgr. et Mgr. Libor Šmejda, MBA