Aktuálně

  • aktuality
  • Nezávislé zpravodajství dostalo pořádnou ránu!
image

Nezávislé zpravodajství dostalo pořádnou ránu

Vůle a fungování veřejnoprávní České televize je pod největším tlakem za dlouhá léta. Poslanci ANO, KSČM, SPD a Trikolóry si ruku v ruce dosadili nové členy mediální rady a získali tak většinu při jejím hlasování. Je to další prohra svobodných lidí v tomto státě, a velká výhra pro současné vládnoucí hnutí, které tímto pokračuje v upevnění autoritativního stylu, kterým jim je tak vlastní. Idea „pravdy a lásky“ je na hony vzdálená od jejich potřeb a snů. Tedy vládnutí bez otázek, kontroly a ideálně opozice.

Proces Orbanizace našeho státu nyní můžeme sledovat v přímém přenosu. Hrozí zde riziko, že místo nezávislé televize, zde vznikne subjekt, který bude pouze tlumočit vládní názory bez kritického myšlení. To je cesta, která je pro demokratický stát naprosto zhoubná. Obzvláště v zemích s komunistickou minulostí a oligarchou v roli premiéra. Je opět nutná občanská aktivita a vnější tlak na tuto vládu, ale také musí být mnohem větší snaha demokratických stran, aby spojili své síly a postavili se současnému trendu ve společném bloku.

Tento rok nás čekají krajské a senátní volby, příští rok pak volby sněmovní. Zdá se být smutnou tradicí, že každá generace musí bojovat o svou svobodu. Nyní je tento krok na nás a nesmíme v něm selhat. Následky, v případě že neuspějeme, známe dobře z naší vlastní historie. Pojďme společně budovat hodnoty, o které v posledních letech přicházíme a ukončeme smutné období našich politických dějin. 

Martin Chroust, TOP 09


Sdílet na facebooku
SPOLEČNĚ PRO LIBERECKÝ KRAJ

Kandidáti

image

Ing. Klápště Jiří

TOP 09
image

Ing. Matek Štěpán

KDU-ČSL
image

Mgr. Šolc Jiří

nestraník
image

Ing. Šimůnek Josef

KDU-ČSL
image

Václav Miloslav

TOP 09
image

Procházková Lenka

KDU-ČSL
image

Mgr. Vondráček Jiří

TOP 09
image

MDDr. Šebestová Daniela

nestraník
image

Veber Tomáš

KDU-ČSL
image

Mgr. Šmejda Libor, MBA

nestraník
Aktuálně

SPOLEČNĚ
PRO LIBERECKÝ KRAJ

image

Společně pro Liberecký kraj

Naším společným cílem není nic menšího, než aby byl náš kraj vzorem fungující spolupráce, politické kultury a hlavně - dobrým místem pro život!

Více
image

Mokré sucho - problém v Libereckém kraji?

O adaptaci na změnu klimatu již bylo napsáno mnoho. Co můžeme udělat konkrétně, hned, bez patosu a prázdných slibů?

Více
image

Premiér bojuje za sebe a proti všem. I proti nám, voličům!

Premiérovi Andreji Babišovi už došli obětní beránci. Jinak si nedovedu vysvětlit jeho poslední výpad směrem ke krajským samosprávám, že za výrazný nárůst počtu nakažených COVID-19 mohou právě kraje.

Více
image

Místní práci místním firmám

Rozpočet Libereckého kraje je cca 3,6 miliardy korun. Tyto peníze mohou zůstat u firem v našem kraji, pokud budou mít naši živnostníci a podnikatelé možnost zapojit se do veřejných zakázek.

Více
image

Proč má smysl volit v krajských volbách?

O výsledku krajských voleb nerozhodují statisíce voličů. Ve skutečnosti se jedná o tisíce, maximálně desetitisíce voličů, kteří reálně rozhodnou o podobě příštích krajských koalic. Nechci, aby o mě rozhodovali jiní, chci volit za sebe.

Více
image

Zvládáme integraci cizinců v Libereckém kraji?

Ke koncentraci cizinců dochází v průmyslových centrech - v Libereckém kraji, kde pracuje asi 25 tisíc cizinců, je místem největší koncentrace Česká Lípa.

Více
Podporují nás
image

Mgr. et Mgr. Libor Šmejda, MBA